Tasarım, Dijital Ürünler ve Gelir Elde Etmek

Bu 3 ana başlık altında minimum 2 haftada maksimum aylık olarak bülten yayınlamaya başladım.

Corak
1 min readSep 30, 2023
Framer temalarım

Uzun bir süredir tasarım yapıyorum, tasarım yaparak geçimimi sağlıyorum ve ürün geliştirerek sürdürülebilir yan gelir elde etmeye çalışıyorum.

Bu zamana kadar sadece tasarım hakkında teknik detaylar paylaşıyordum. Fakat süreç içinde tasarladığım ürünleri satabilmek, yaptığım projeleri pazarlayabilmek gibi dertlerim de oldu. Bunları da öğrenmeye çalıştım.

Pazarlama ve gelir elde etmek deneyimlerim tabii ki tasarım odaklıydı. Tasarım bağlamında öğrendiğim pazarlama yöntemlerini ve hala tecrübe ettiğim konuları bir bültende toplamaya karar verdim.

Burada yaptığım işlerden, kazandığım gelirlere kadar her şeyi olabildiğince açık olarak paylaşmaya çalışacağım. Burada bir kitleye sahip olduğum için ilginizi çekebileceğini düşündüm. Aşağıdan bültene abone olabilir ve yazıları oradan takip edebilirsiniz.

Yayınladığım bülten aboneliği

Bültenlerden biri İngilizce diğeriyse Türkçe. Buradaki içerik neredeyse aynı, yani dilediğinize abone olabilirsiniz, bir şey kaçırmayacaksınız. (Sadece globale de paylaşabilmek adına ayrı bir İngilizce bülten oluşturdum)

  • Ücretsiz Türkçe bülten:

https://alicorak.substack.com?utm_source=navbar&utm_medium=web&r=edtgf

  • Ücretsiz İngilizce Bülten:

https://corak.substack.com?utm_source=navbar&utm_medium=web&r=edtgf

Not: Neden Medium’da yazmıyorum? Çünkü kullandığım Substack platformunun bu bülten yapısına daha uygun olduğunu düşünüyorum. Merak etmeyin yeni bir mecraya abone olmanıza gerek yok, yazılar mail adresinize düşecek.

Şimdiden teşekkür ederim, bültende görüşmek üzere 👋

--

--